Blog (tr) Games

Futbol da çok yozlaştı arkadaş!

Kapıya Sert Bir Tekme Attım ve Haddini Bil Derken…

Gelelim UWF’in en can alıcı noktasına… UWF’i diğer menajerlik oyunlarından ayıran en önemli özelliği futbolun sadece futbol olmadığını size sonuna kadar hissettirmesi. Takımınızı istediğiniz kadar geliştirseniz bile her zaman sizden daha güçlü bir oyuncu ile karşılaşacaksınız. Özellikle lig ve turnuvalarda ani bir saldırıyla en iyi oyuncularınızın saf dışı bırakılması ya da sizin ruhunuz bile duymazken forvetinizin aldığı bir rüşvetle kendi kalesini gol manyağı yapması işten bile değil.

Villamın açılmasından sonra fark ettiğim şey de bunun bir yansıması olmuştu. Oyunun tüm dünyada birincisi 194 level iken oyunun en yüksek levelindeki adam (253) sıralamada altıncıydı. Hatta lig başarılarına baktığımda bu adam son iki liginde 3. sıralardaydı. Oyundaki levelinizin hiçbir zaman başarınızı garantilemediği gerçeğini bu sırada fark ettim. Sonrasında açık arttırmada 100 tur kapıştığım bir Çinli ile de tekrardan acı bir şekilde tecrübe ettim. Kendisi açık arttırmayı kaybedince hırsla 4 gün 4 gece boyunca tüm gücüyle bina ve oyuncularıma saldırdı. Buradaki en büyük hatam ona açık arttırma sonrası arkadaşlık teklifi yapmış olmamdı. (Kısacası, Aman diyeyim!!) En son dayanamayınca arkadaş listemdekilerden yardım alarak geri misilleme yaptık. Yaklaşık 1 haftalık yoğun saldırılarının sonunda kendisi oyundan ebediyete kadar defolup gitti. O zamanlar ben 46. seviyede sevgili arkadaşımız ise 101. seviyedeydi.

Oyunda rüşvet mekanizması da ayrıca önemli bir nokta. Futbolcunuzun sadakati ve üniversitedeki ‘Lider’ yeteneğiniz ile rüşvetlere karşı kendinizi koruyabiliyorsunuz. Ayrıca ‘Komplocu’ yeteneğinizle daha kolay rüşvet verebiliyorsunuz. Mentor seçiminiz başarınızı etkiliyor. Başarısız bir rüşvetten haberiniz olurken rüşvet alan oyuncularınızı fark edemeyebiliyorsunuz. O yüzden mümkün mertebe oyuncularınızın sadakatini yüksek tutun!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: