Blog (tr) Games

Futbol da çok yozlaştı arkadaş!

Ben Futbolcunun Teknik ve Mental Olanını Severim

-צדוק-EREZ-ZADOK-עיצוב-דמויות-לאפליקציה-שיח-סעוד-HEADER-e1512204489823.jpg

Oyunda futbolcularınızın yetenekleri teknik ve mental olarak iki ana grupta inceleniyor. Teknik özellikleri paslaşma, bitiricilik, kalecilik gibi yeteneklerinden oluşurken mental özellikleri mizaç, yetenek, liderlik, form gibi FM’den aşina olduğumuz özelliklerden oluşuyor. Futbolcularınızın ‘yetenek’ dışındaki bütün özelliklerini geliştirebiliyorsunuz. Bu yüzden yetenek puanı yüksek oyunculardan oluşan bir takım kurmak çok önemli. Özellikle yeteneği yüksek olan oyuncular diğerlerine göre daha fazla tecrübe kazanıyor ve daha hızlı gelişiyor.

Oyunda sakatlık, rüşvet ve Spor Okulunda eğitim gibi özellikler nedeniyle oyuncularınız her zaman müsait olamayabiliyor. O yüzden her pozisyon için en az 3 oyuncu bulundurmanızı özellikle tavsiye ediyorum. Oyuncular kabiliyetlerine göre kahverengi, bronz, gümüş ve altın gibi kategorilere ayrılmış oluyorlar. Oyuna başlarken kahverengi kategoride oyuncularınızın olmasına moraliniz bozulmasın. Özellikle oyuncularınızın mental özellikleri geliştikçe bir üst kategoriye geçiyorlar. Bu da rakiplerinizin gözünü korkutmada çok etkili oluyor.

UWF size oyuncu bulabilmeniz için şehrinizde iki tesis sağlıyor. Birincisi Altyapı tesisi, ikincisi ise Yetenek ajansı. Altyapı tesisinde belli kategorilerde gözlemci tutup size 5 tane oyuncu bulmasını sağlıyorsunuz. Üniversitedeki ‘Yetenek Avcısı’ özelliğini geliştirdikçe daha kaliteli gözlemcilerle çalışma şansı buluyorsunuz. Ayrıca tesis seviyesini geliştirdikçe daha yüksek leveldeki oyuncuları bulabiliyorsunuz.

Yetenek Ajansı ise futbol oyunları adına gördüğüm en yenilikçi yaklaşımlardan biri. Burada oyun size yüksek kategorilerde (gümüş ve altın) oyuncu sunuyor. Siz ise bu oyuncular için bir açık arttırmaya katılıyorsunuz. Gerçek oyuncularla kapıştığınız bu açık arttırma benim en eğlenceli bulduğum yerlerden biri. En yüksek teklifi veren oyuncu şehrine tap taze bir kanla dönerken geri kalan herkes hayıfla yeni acıka arttırmalara katılmaya devam ediyor. Bir oyuncuyu takımınıza katabilmek için yeterli miktarda teklif jetonu, para ve bütçe puanına sahip olmanız gerekiyor. Teklif jetonu Yetenek ajansı tarafından size belirli sürelerde bir sağlanırken gerçek para(altın) ile de alınabiliyor. Her teklifte geri dönüşsüz olarak bir jeton harcıyorsunuz. Benim size tavsiyem özellikle 150 teklif jetonunuz olmadan açık arttırmaya girmemenizden yanadır. Çünkü özellikle Çinli oyuncular açık arttırmada çok hırslı olabiliyorlar. 126. turda oyuncuyu kaybettiğimi bilirim. (Teklif jetonum bitmişti ve 30 saniye içerisinde parayla satın alamadım.)

Para ise oyunda finans merkezinden düzenli toplanabiliyor ya da maç ve görevler ile kazanabiliyorsunuz. Özellikle gerçek para ile satın aldığınız altınları paraya dönüştürerek acil para ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz ama bunu ancak zor durumda kaldığınızda ve stratejik davranmanız gerektiğinde yapmanızı tavsiye ederim. Bütçe puanına ise yazımın ilerleyen kısımlarında değineceğim.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: