Blog (tr) Games

Futbol da çok yozlaştı arkadaş!

Maç, Maç İlle de Maç

UWF size 3 tesis üzerinden maç yapma şansı veriyor: Lig, Turnuva Alanı ve Futbol Tesisleri. Lig tesisi 9. seviyede açılıyor ve burada rutin lig maçları yapılıyor. Burada siz dahil 30 takımdan oluşan bir lig kuruluyor. Lig birinci ve ikincisi bir üst lige geçmeye hak kazanırken ligde sonuncu olan takımlar bir alt lige düşüyor. Her 7 saatte bir takımınız yeni bir lig maçına otomatik olarak katılıyor. Size ise takımınızın sakatlık ve rüşvet durumunu takip etmeniz ve antrenmanla formda tutmanız kalıyor. Her ligin sonunda sıralamanıza göre tecrübe, bütçe puanı, para ve ekipman kazanıyorsunuz.

Turnuva alanında ise tesis ve menajerlik seviyenize göre turnuvalara katılıyorsunuz. Ortalama her bir turnuva 7 takımdan oluşuyor. Burada gerçek oyuncular ve yapay zekalar olabiliyor. Her seferinde tek bir, günde en fazla iki turnuvaya katılabiliyorsunuz. Yine turnuva sıralamanıza göre değişik ödüller kazanabiliyorsunuz.

Futbol tesislerinde ise gösteri maçları yaparak para ve tecrübe kazanabiliyorsunuz. Yaptığınız her maç hem size hem de maça katılan oyuncularınıza tecrübe kazandırıyor. Futbolcularınız yeterince tecrübe kazandığında ise seviye atlayabiliyorlar. Futbol tesislerinde istediğiniz seviyede oyuncu ve yapay zeka ile maç yapabiliyorsunuz. Ağır bir mağlubiyet sonrası ise düşük seviye bir takıma attığın 11 golle kendinizi teselli edebiliyorsunuz.

unnamed.jpg

Yapacağınız maçlardan önce stadyumda oyuncuların dizilim, taktik ve oyun stilini belirleyebiliyorsunuz. Özellikle kritik maçlardan önce daha güvenli bir stilde oynayarak takımınızda sakatlık ihtimalinizi azaltmanızı ve önemli maçlarda daha riskli oynamanızı tavsiye ederim. Ayrıca oyuncularınızın ‘Form’ yeteneğini geliştirerek sakatlık ihtimalini ve dolayısıyla depresyona girme ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: