Blog (tr) Games

Futbol da çok yozlaştı arkadaş!

Aksakallı Mafya

UWF sizi klasik bir logo, takım adı ayarları dışında Mentor seçimiyle karşılıyor. Bu haliyle oyun size daha baştan klasik bir menajerlik oyunundan farklı olacağına dair bir göz kırpıyor. Burada kendine özgü avantajları olan birbirinden farklı 4 mentor arasından seçiminizi yapıyorsunuz. Bir bakıma aslında bu sizin oyun tarzınızı belirlemede de yardımcı oluyor. İsterseniz agresif ve kirli bir oyun tarzı seçerek maçı saha dışında kazanmayı hedefleyebiliyorsunuz; isterseniz eğitim ve antrenmanları ön planda tutarak daha kaliteli bir takım kurabiliyorsunuz; isterseniz de cazibenizi kullanarak daha iyi oyuncuları renklerinize bağlıyorsunuz. Seçim tamamen size ait! Mentorlar ise oyun boyunca tarzınıza destek olmaya devam ediyorlar. Kısa bir ‘Tutorial’dan sonra oyuna hazır hale geliyorsunuz.

Oyunda ana ekranınız bir şehir haritası (daha doğru ifadeyle bir futbol kampüsü) burada her biri kendine özgü faaliyeti olan pek çok bina bulunuyor. Başlangıçta az sayıda olan tesislerinize, seviyenizi geliştirdikçe yenileri ekleniyor. Yaklaşık 16./17. seviyeye geldiğinizde bütün tesislerinizi açmış oluyorsunuz.

Mentorlarınızın verdiği bonus özellikler ise oyununuzda etkili oluyor. Diyelim ki mentor olarak Ünlü’yü seçtiniz, o zaman alt yapı tesislerinizde gözlemcilerinizin bulduğu oyuncular daha gelişmiş oluyor. Pro Oyuncu mentorunuz sayesinde oyuncularınız level atladıkça yetenekleri diğerlerine göre daha fazla gelişiyor. Mafya Babasını mentor olarak seçtiğinizde başka takımın oyuncularını sakatlama şansınız daha da artarken Şeyh rüşvet verme kabiliyetinizi etkiliyor.

 643x0w.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: